Pokrowce na kolumny i wzmacniacze Big Pack

Transport i przechowywanie sprzętu gitarowego to kłopotliwa sprawa. Wiadomo, że jeżeli Twój sprzęt często zmienia miejsce pobytu, jeździ na próby i na koncerty to zachowanie go w przyzwoitym stanie bez przechowywania go w casie czy pokrowcu graniczy z cudem. Po swoim sprzęcie widzę, że lekko nie jest. Dlatego też stałem się posiadaczem dwóch szytych na miarę pokrowców marki Big Pack – pokrowca na kolumnę gitarową 2x12 oraz pokrowca na combo.


Dlaczego pokrowce a nie case? Sprawa jest prosta. Jeżeli nie transportujesz swojego sprzętu busem, a na próby i koncerty zazwyczaj jeździsz samochodem osobowym, to case nie jest dobrym wyborem. Po pierwsze, jest ciężki. Po drugie, zwiększa znacznie gabaryty sprzętu. Po trzecie, łatwo uszkodzić nim bagażnik lub wnętrze auta. Po czwarte, case to dość drogi interes. Tak więc, zarówno względy praktyczne jak i koszta są po stronie pokrowców.

Big Pack to dość młoda marka na polskim rynku muzycznym, bo działa od początku ubiegłego roku. Nie przeszkadza im to jednak w robieniu pokrowców na sprzęt muzyczny na wysokim poziomie. Pokrowce Big Pack wykonane są z dwóch warstw (czerwonej od wewnątrz i czarnej na zewnątrz) materiału kodura 600 – dość grubej, wodoodpornej tkaniny o wysokiej odporności na ścieranie i przetarcia. Pomiędzy warstwami kodury znajduje się gąbka o grubości 1cm, która dodatkowo amortyzuje sprzęt i izoluje go od temperatury zewnętrznej. Wykończenia pokrowców – spód i otwory na uchwyt – wzmacniane są czarną lamówką. Całość prezentuje się bardzo solidnie. Potwierdza to także waga pokrowców. Nie jest to tylko kawałek tkaniny, która chroni sprzęt przed kurzem. Jestem estetą i takie szczególiki jak wychodzące nitki czy krzywe szwy działają na mnie wyjątkowo drażniąco – w przypadku Big Pack nie ma mowy o takich wpadkach. Wszystkie szwy i wykończenia wyglądają jak należy. Co do designu to jest nad wyraz skromny. Na pokrowcach Big Pack nie znajdziesz wielkich logotypów, jedynie gustowne, niewielkie metki z logiem producenta na szwie zewnętrznym i wewnątrz pokrowca.
Big Pack wykonuje dwa rodzaje pokrowców na sprzęt. Te zamówione przeze mnie, to tzw. „czapki”, które nakłada się od góry na sprzęt. W ofercie producenta są także dostępne pokrowce Big Pack De Lux, których nie trzeba zdejmować przed użyciem sprzętu – posiadają zamki błyskawiczne oraz wszystkie niezbędne otwory pozwalające na bezproblemowe podłączanie, transport i użytkowanie sprzętu bez konieczności każdorazowego ściągania pokrowca. Zamówić można pokrowiec na dowolny rodzaj sprzętu muzycznego - nie tylko kolumny i wzmacniacze.

Jedyne, co może stwarzać problemy to potrzeba dokładnego zmierzenia sprzętu, na który chcemy zamówić pokrowiec. Najlepiej przygotować sobie rysunek bryły urządzenia z konkretnymi wymiarami. Pomimo tego, że nie chodziłem do technikum udało mi się ogarnąć ten temat na tyle dobrze, że pokrowce pasują jak ulał. Co do czasu realizacji zamówienia, to na wykonanie dwóch pokrowców czekałem zaledwie tydzień, a to bardzo dobry wynik.

Co tu dużo pisać. Jeśli szukasz pokrowców na swój sprzęt to warto sprawdzić stronę internetową Big Pack, bo robią naprawdę dobrą robotę w przyzwoitej cenie. Co do ceny, to jeżeli przy zamówieniu powołacie się na dogitary.blogspot.com to otrzymacie 10% zniżki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz