Testujemy Barefoot Buttons — pimp my pedalboard czyli personalizowane nakładki na przyciski do efektów

Widzieliście kiedyś te hipsterskie shoegaze’owe zespoły na żywo? Zazwyczaj przyświeca im zasada, że liczba muzyków musi być większa od liczby par butów na scenie. Ci z Was, którzy próbowali obsługiwać pedalboard boso być może pamiętają to uczucie z dzieciństwa, kiedy nieświadomie nadepnęliście na porzucony na podłodze klocek Lego. Nie jest to szczyt komfortu. Z rozwiązaniem tego problemu przyszli Amerykanie z Barefoot Buttons.


Nakładki na przełączniki nożne Barefoot Buttons to nie tylko rozwiązanie dla grających boso. Jeśli w pedalboardzie masz kilka efektów bez klapek znanych choćby z Bossa to trafienie w odpowiedni switch o średnicy niecałych dwóch centymetrów nie zawsze jest takie proste. Sam mam taki goły przełącznik w footswitchu Orange, którym zmieniam kanały gitary. Nie raz, nie dwa, ani nawet nie pięć, zdarzyło mi się omsknąć i nie trafić w przełącznik. Zwłaszcza, gdy śpiewam i zmieniam w tym samym czasie kanał gitary na czuja. W takich przypadkach nakładka Barefoot Buttons to spore ułatwienie.

Nakładki wykonane są w większości z wykorzystywanego w przemyśle lotniczym aluminium lub akrylu. Montaż jest niezwykle prosty. Zakładasz button na końcówkę switcha i dokręcasz trzy śruby dołączonym kluczem. Nakładka mimo że się obraca to trzyma się mocno na swoim miejscu. Wykonane ze stali nierdzewnej śruby są dość małe, więc w komplecie dostałem dodatkowe kilka sztuk śrub i kluczy, na wypadek ich zgubienia. Pro klienckie podejście — to lubię.


Switche bywają różne i ekipa Barefoot Buttons zdaje sobie z tego sprawę. Nakładki mają dwa warianty szerokości główki switcha oraz dwie wysokości. Wysokość standardowa nakładki to 1cm, a w wersji Tall Boy wynosi 2cm.

Praktyczne podejście to jedno, ale wiadomo, że w gitarowym sprzęcie liczy się też efekt „wow” i lans ;) Na nakładkach możesz mieć wygrawerowany niemal każdy wzór. Dałem chłopakom do wygrawerowania dość misterne logo i poradzili sobie zaskakująco dobrze. Jak nie chcesz grawera to możesz wybrać nakładki w 9 kolorach do wyboru. Tak żeby sobie dobrać pod kolor efektu czy nakładek na potencjometry.


Przyznam szczerze, że dawno już nie miałem do czynienia z tak sympatycznym gitarowym gadżetem. Jakość wykonania także nie budzi żadnych zastrzeżeń. Profesjonalna robota i rzetelne podejście. Barefoot Buttons zdecydowanie daje radę. Efekt „wow” też się zgadza ;)

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Pisz bezpośrednio do producenta - robi wysyłki na cały świat i ogarnie personalizację dla Ciebie jeśli będziesz zainteresowany. Polecam tego allegrowicza ;)

      Usuń